<<  Boyler Kazanları  >>
 
           

90 Litre Kat Tipi Boyler

   

60 Litre Kat Tipi Boyler

   

60 Litre Bacalı Boyler

   

60 Litre Bacalı Boyler

                   
 

   

Boylerler Kalorifer sistemi olan dairelerde ve binalarda banyolardaki radyatörün yerine monte edilen, hem radyatör gibi banyonun ısınmasını sağlayan, hem de kalorifer çalıştığı sürece sıcak su ihtiyacını karşılayan bir çeşit radyatördür.

 

Boylerler bir başka değişle su ısıtıcılar içerisindeki serpantin sayesinde suyu ısıtan ve depolayan tesisat malzemeleridir.

 

En sert kış aylarında ve suyu kireçli olan bölgelerde dahi kullanılabilmesi için kapalı devre olarak tasarlanmıştır. Her iklimde ve bölgede rahatlıkla kullanılabilir.

 

0 ve 90 Iitre su kapasitesine sahip olup, kalorifer sistemi devrede olduğu sürece sıcak su üretir. Isı yalıtımı cam yünü ile yapılmıştır. Galvanizli malzemeden imal edilmiştir. Tankın dış kaplaması DKP Sac olup, elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır.

                   

Boylerin ısı değiştirici etkenliği yüksek tutularak güneşten alınan ısı kullanma suyuna etkin olarak iletilir. Boylerin verimini arttırmak, boyleri korumaya almak ve kullanıcıya yüksek düzeyde konfor sağlayabilmek amacıyla boylere termostatlı rezistans, genleşme kabı ve emniyet ventili takılır.

 

Boyler Seçimi ve Kullanım Alanları ; Boyler toplu yaşam merkezlerinde bireylerin sıcak su üretme fırsatı olmadığı alanda daha ekonomik sonuç elde etmek için bireysel sıcak su üretimi yerine merkezi sistemlerde sıcak su hazırlamak için kullanılır.
 

Serpantinli Hızlı Boyler türleri toplu yerleşim alanlarında kullanılmaktadır ve ev tipi Boylerler ile karıştırılmamalıdır. Ev tipi boylerler kullanımda toplu esas almaz ve bireysel su ısıtma faaliyetleri için kullanılırlar.